inGremio

INGREMIO jest polską firmą rodzinną, założoną w 1983 roku, która specjalizuje się w produkcji rur i profili z tworzyw sztucznych, min. dla branż: wentylacyjnej elektroinstalacyjnej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej oraz techniki grzewczo – sanitarnej.

Ingremio jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów rur karbowanych w Europie. Dzięki własnemu działowi R&D, który opracowuje technologie i urządzenia produkcyjne, konkuruje w sferze technicznej z największymi światowymi producentami w branży.

Ingremio stale współpracuje z ośrodkami naukowymi. Firma przeprowadziła i prowadzi prace naukowo – badawcze, między innymi w zakresie: implementacji nano-materiałów w polimerach, oceny dyspergowania metali w polimerach, ochrony mikrobiologicznej w tworzywach sztucznych, zastosowania mas grzewczych opartych na nano-węglu w podgrzewaniu rur wodnych, opracowania tworzyw eliminujących powstawanie biofilmu w rurach wodnych, opracowania technologii produkcji kanałów wentylacyjnych z ochroną antybakteryjną i antygrzybiczą.

Firma posiada kilkadziesiąt linii produkcyjnych zainstalowanych w nowoczesnych halach, które wraz z magazynami oraz budynkami biurowymi przekraczają powierzchnię 10.000 m2. Dzięki swojej elastyczności przedsiębiorstwo ma zdolność do dostosowania charakterystyk i parametrów produktów oraz obsługi indywidualnych wymagań klientów.

Ingremio jest jednym z czołowych producentów kanałów wentylacyjnych w Europie. Firma sprzedaje produkty w Polsce oraz eksportuje na rynek całej Europy, do krajów Arabskich oraz Chin.